Chces spratelit?*CLICK*
Affici--TU--
Vote for me: "here" kikushQa-jahudecQa

Akné? Ne, díky!

2. ledna 2009 v 12:32 | kikusa |  Beauty


Akné? Ne díky! Akné trápí nejen teenagery, ale objevuje se i u dospělých. Zvláště u těch, kteří jako mladí měli pleť bez nečistot. Jak s pupínky snadno zatočit?
Vznik akné
Akné vzniká díky nadměrnému vzniku mazu v mazových žlázkách a koříncích chloupků. Póry se ucpou a zanítí. Taková místa se stávají přímo rájem pro množení bakterií, díky kterým vznikají zarudlé pupínky.
Nečistoty na pleti způsobuje mnoho faktorů, které můžeme sami ovlivnit. Zaměřte se na vyváženou stravu, pečlivou hygienu, dodržujte pitný režim a dopřejte si dostatek spánku. Ke zvýšené tvorbě mazu může i hormonální nerovnováha. Nejohroženější je naše pleť v období menstruace nebo v těhotenství.
Strašáci čisté pleti
Trpí-li vaše pleť nadměrnou produkcí kožního mazu, rozhodně byste se měla vyhnout tvrdému alkoholu, kořeněným a tučným pokrmům, nadměrnému množství sladkých jídel. Bez čokolády ovšem nemůžeme existovat. Která čokoláda je pro pleť nejmenším zlem? Čokoláda škodí u atopického ekzému, akné jako takové nezhoršuje. Méně "škodlivá" je hořká čokoláda, díky obsaženému množství antioxydantů.
Krásná a dokonalá pleť
Krásnou a dokonalou pleť nemá žádná z nás. Vždy se dá co vylepšovat. Pro snížení tvorby akné je důležitá ochrana pleti zevnitř. Poohlédněte se po doplňcích stravy, které obsahují vitaminy a antioxydanty. Vyzkoušet můžete Bioaktivní Acto. Obsahuje organicky vázané antioxidační stopové prvky zinku, bena-karotenu, selenu, vitaminy B6, C, E. Tyto vitaminy jsou důležité nejen pro pleť, ale také podporují kvalitu vlasů a nehtů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Jsem členkou: