Chces spratelit?*CLICK*
Affici--TU--
Vote for me: "here" kikushQa-jahudecQa

Info o Britney Spears

30. ledna 2009 v 16:05 | kikusa |  Britney Spears
Britney Spears (* 2. prosince 1981) je americká popová zpěvačka, vítězka Grammy, skladatelka písní, tanečnice a herečka. Nejvíce ve známost vešla svými songy jako jsou například "…Baby One More Time" nebo "Toxic". Jako malá začínala v televizi v New Mickey Mouse Clubu, pět let po skončení tohoto pořadu v roce 1998 se vydala na pěveckou kariéru a svým debutovým albem "…Baby One More Time" stejně jako následujícím albem "Oops!… I Did It Again" způsobila ve vodách světové pop music velké změny.
Její úspěchy přitahovaly i reklamní sponzory nejznámější je její reklama pro Pepsi, natočila i film a měla vlastní reality show. Několik let žila se zpěvákem Justinem Timberlakem, poté co se vztah rozpadl se vydala Spears na jinou hudební cestu a vydala své třetí a čtvrté album, které ji prezentovalo v jiném hudebním světle, bohužel desky nedosáhly věhlasu předchozích dvou.
V roce 2004 se vdala za tanečníka Kevina Federlinea, o rok později se jim narodil první syn, který dostal jméno Sean Preston rok poté v září 2006 se páru narodil druhý chlapeček, který dostal jméno Jayden James. V listopadu 2006 požádala Britney o rozvod.

Životopis

Spears se narodila v městě McComb ve státě Mississippi, vyrůstala v Kentwoodu v Lousianě. Její rodiče jsou James Parnell Spears - stavitel a matka Lynne Irene Bridges - učitelka v základní škole. Britney má dva sourozence bratr Brian (narozen 1977), který působí jako jeden z jejích manažerů a sestra Jamie Lynn (narozena 1991) působí jako herečka a zpěvačka.
Spears byla vynikající gymnastka, vyhrávala různé soutěže. Působila v místní taneční Revue, a když ji bylo osm tak kněz místního babtistického kostela doporučil Britney konkurz do Mickey Mouse Clubu.
Ačkoli byla tehdy ještě velmi mladá, všiml si ji agent z New Yorku. Poté tři roky navštěvovala v New Yorku taneční školu a působila v televizi v několika nekomerčních reklamách.
Později byla do Mickey Mouse Clubu přijata a působila tam od roku 1993-1994. Potkala se tam s dalšími začínajícími hvězdičkami jako jsou Justin Timberlake, Joshua Chasez, Keri Russell, Christina Aguilera nebo Ryan Gosling. S manželem Kevinem Federlinem, kterého si vzala roku 2004, má syna Seana Prestona (14. 9. 2005) a Jayden James (12. 9. 2006). Od listopadu 2006 se s ním však rozvádí a chystá se vrátit zpět do pop music.

1998 - 2000 ZAČÁTEK PĚVECKÉ KARIÉRY

Debutovým singlem Britney byl song s názvem …Baby One More Time, který se začal oběvovat v rozhlasových stanicích a na MTV v roce 1998. Singl, kde je Britney ještě hnědovlasá a oblečena do školní uniformy slavil úspěchy po celém světě. Vrcholky hitparád okupoval nejen ve Spojených státech, ale i v Austrálii a Velké Británii. Album dostalo stejný název jako singl a například v Kanadě a USA byla na špici nepřetržitě šest týdnů.
Během jednoho roku se stala nejúspěšnějším teenegerem v historii. Alba " [[...Baby One More Time] se prodalo celosvětově 28 milionu kusů. V dubnu 1999 se dostala na titulní stránku časopisu Roling Stones. Její snímky, kde se prezentovala jako Lolita vzbudily velké pozdvižení, jelikož se na nich měla větší prsa než na jiných snímcích, tím vzbudila spekulace, že podstoupila ve svých 17 plastickou operaci. Spekulace nakonec Spears potvrdila.
Za album …Baby One More Time dostala mnoho ocenění a byla zvolena největší celebritou světa. V prosinci obdržela čtyři ceny Billboard Music Award, dále potom ceny American Music Award a v neposlední řadě v únoru 2000 obdržela 2 nominace včetně nominace objev roku. Po dokončení úspěšného turné s názvem Crazy 2K Tour vydala Spears druhou desku s názvem Oops!… I Did It Again Ihned se dostala na první místa skoro všech zemí celého světa. Jen během prvního týdnu se v Americe tohoto alba prodalo více než 1.3 milionu kopií a stalo se tak nejrychleji prodávající album zpěvačky všech dob. Během roku 2000 se v Americe prodalo celkem 10 milionu kusů, ve Velké Británii 900.000 nosičů a v Německu 1.2 milionu kusů. Alba Oops!… I Did It Again se prodalo celosvětově přes 24 milinu kusů.
V roce 2000 vydala také se svou matkou svou první knihu u nás vydanou pod názvem Ze srdce do srdce. Vyhrála několik cen MTV Award a vzbudila divoké diskuse na její vystoupení, které absolvovala jen spoře oděna. Opět byla nominovaná na Grammy, ale ani prozatím nominace nedokázala proměnit v některý z blyštivých gramofonků.
2001- 2003

VÝVOJ V KARIÉŘE

Na začátku roku 2001 vydělala Britney 8 milionu dolarů za kampaň pro firmu Pepsi navíc vyšla její druhá kniha nazvana Matřin dar. Navíc vystoupila na MTV Video Music Awards omotaná hroznýšem, načež se na ni svalila vlna kritiky organizace PETA.
V listopadu vydala své třetí album nazvané jednoduše Britney. Opět album debutovalo na číslech jedna jak v USA tak v Kanadě, během prvního týdne se prodalo více než 746,000 kopií. Toto album ji vyneslo jedno prvenství, jaké ještě nikomu všechna její tři alba vždy debutovala na prvním místě. Ačkoli se v USA prodalo více než 4 miliony kusů, byl to veliký propad oproti prvním dvoum albům. Toto album je vůbec první, na kterém se Britney podílela jak autorsky tak producentsky, celkově se alba Britney prodalo celosvětově 15 milionů kusů.
V roce 2001 přivodilo jedno texaské rádio fanouškům šok, když pustilo do éteru zprávu, že Britney Spears měla společně se svým přítelem Justinem Timberlakem autonehodu, při které zpěvačka zahynula, ve skutečnosti byli oba naživu. Podobný kousek se povedl i televizní stanici CNN, která v říjnu 2001 opět přinesla zprávy o Britneyině smrti, tentokrát při leteckém neštěstí.
V únoru 2002 přišel do kin první film s Britney nazvaný Croassroads, který v prvním víkendu filmové hitparády dosáhl na číslo dvě, posléze ale strmě padal dolů. Ve filmu se objevily písně z alba "Britney". Film byl nakonec kritiky roznesen na kopytech, za tento film obdržela Britney dokonce cen Razzie Award pro nejhorší herečku společně s Madonnou. Film také získal cenu Razzie pro nejhorší píseň k filmu, kterou obstarala jak jinak než Britney a song se jmenoval I Not a Girl, Not Yet a Woman.
Čtyřletý vztah Spears a Timberlakea skončil v březnu 2002. Rozchod byl velmi medializován a Britney byla velmi často obviňována za údajnou nevěru. Spekulace vznikly, když Timberlake vydal píseň Cry Me a River, kde připouštěl nevěru partnerky. Nakonec Timberlake také objasnil tajemství kolem Britney. Ta tvrdila, že chce zůstat panna až do svatební noci, Justin ale přiznal, že souložili i během trvání jejich vztahu. Nakonec i Britney musela s pravdou ven. "Byly to dva roky vztahu, byla jsem si jista, že je to ON, ten pravý, ale mýlila jsem se."
V červnu 2002 otevřela v New Yorku restauraci s názvem NYLA, ale pro neúspěch ji po roce zavřela. Mezitím mnoho kritiků spekulovalo nad tím, že její hudební vliv na svět rapidně poklesl, přesto byla za album Britney nominována na cenu Grammy. A za rok 2003 byla vyhlášena časopisem Forbes celebritou roku.
Na hudební scénu se vrátila po dlouhé době až v srpnu roku 2003 při udělování cen MTV Video Music Awards, kde vystupovala společně se svým idolem Madonnou, Christinou Aguilerou a Missy Elliot. Společně s Aguilerou zazpívala Madonnin známý hit Like a Virgin a nakonec se s popovou královnou vášnivě políbila, tento polibek rozvířil hladinu showbussinesu.
V listopadu 2003 vydala Britney své čtvrté studiové album nazvané In The Zone. S albem ji pomáhal po dlouhé době opět Max Martin, ale produkovali jej takové persony jako je Moby nebo R. Kelly. Britney si celé album (13 písní) napsala poprvé sama . Britneyino album se opět dostalo ihned na první místo amerického albového žebříčku, čímž znovu přepsala hudební dějiny - všechny alba na prvním místě. V prvním týdnu In The Zone se jej prodalo celkem 609 000 kopií. Ve Spojených státech se prodalo tohoto alba více než 3 miliony kusů. Po dlouhé době měla Britney i single v Top 10 amerického hudebního žebříčku a to se songem Toxic, za který Britney obdržela i svou první Grammy. Alba In The Zone se po celém světě prodalo více než 10 milionů kusů.
3. ledna 2004 se Britney vdala za svého kamaráda z dětství Jasona Allana Alexandera. Svatba se konala v malé kapli v Las Vegas. Spears měla na sobě džíny a baseballovou čepici. Na příkaz své rodiny a manažera bylo manželství 5. ledna anulováno. Celkem trvalo 55 hodin. V žádosti o anulování uváděla Britney Spears, že si neuvědomovala vážnost situace a že šlo pouze o žert, který přesáhl své meze, že s Jasonem nemá žádné společné záliby, a že si neumí představit, že by s ním sdílela domácnost a měla někdy děti. Nakonec řekla v jednom televizním pořadu památnou větu: "Upřímně, jsem chtěla vědět, jaké je to být vdaná".
Velmi úspěšný byl i třetí singl z desky In The Zone s názvem Everytime. Po vydání této skladby se vydala Britney na celosvětové turné s názvem "The Onyx Hotel Tour", které vidělo více než 600 000 fanoušků a vydělala 34 milionů dolarů. Koncerty se odehrávaly v Severní Americe a také v Evropě, kde ho ale celé nedokončila, jelikož si týden před začátkem turné poranila koleno při natáčení dalšího klipu tentokrát k písni Outrageous.
V červenci 2004 oznámila Britney svůj vztah s tanečníkem Kevinem Federlinem, tři měsíce poté, co se v jednom Hollywoodském klubu seznámili. Nesetkala se ale s pochopením jelikož byl Federline ženatýn s herečkou Shar Jacksonovou a měl s ní dvě děti. Přesto se Britney s Kevinem v noci 18. září 2004 vzali před 27 hosty, kteří sledovali uzavírání jejich svazku nikoli v kostele, ale v Hollywoodském studiu.

2004-2006 PŘERUŠENÍ KARIÉRY A RODINA

2004 Britney oznámila přerušení hudební kariéry za účelem založit rodinu. Ihned po uzavření manželství s Federlinem řekla časopisu People "Chci být mladá maminka, příští rok mi bude 23 a už chci být matkou". Přesto průmysl s nálepkou "Britney" funguje dál v září 2004 vydala Britney svůj první parfém "Curious". Po jednom roce prodeje si Britney vydělala 100 milionů dolarů a vyneslo jí to nalépku nejlépe prodávaného parfému.
První hitovou kolekci s názevem Greatest Hits: My Prerogative vydala koncem roku 2004. Album debutovalo na čtvrtém místě amerického albového žebříčku (nižší prodeje vznikdy zřejmě kvůli nedostatku propagace). V prvním týdnu se alba v USA prodalo více než 255 000 kusů. Ve Velké Británii se prodalo v prvním týdnu 115 000 kopií, čímž převýšila prodeje podobných kolekcí takových zpěvaček jako je Madonna, Shania Twain nebo Whitney Houston. Na Britneyině výběrovce se objevily i tři nové singly s názvy My Prerogative nebo Do Somethin'. Alba se nakonec prodalo přes 8 milionů kusů na celém světě.
Během jara 2005 natočila Britney se svým manželem Kevinem reality show nazvanou Britney & Kevin: Chaotic. Reality show však kritici nemilosrdně setřeli a ani sledovanost nebyla taková jaká se očekávala. Spears oznámila těhotenství přes svého tiskového mluvčího v dubnu 2005, v tomto měsíci byla totiž Britney hospitalizována v nemocnici na pozorování. Později se svěřila časopisu People: " Trochu jsem krvácela, musela jsme být neustále pod dozorem". Navzdory její dychtivosti mít dítě přiznala dalšímu časopisu ELLE "Chystám se na císařský řez, nevím proč, ale asi proto, že se hrozně bojím bolesti": 14. září 2005 se Britney a Kevinovi narodil syn Sean Preston. Porod měl být až dalšího dne, ale stahy příšly dříve. Manžel Britney ji během porodu držel za ruku. Později byla převezena do VIP porodnického oddělení v Santa Monice.
Od narození svého prvního dítěte se v její hudební kariéře toho moc nestalo. Její nakladatelství vydalo remixové album nazvané" B in the Mix" a v únoru roku 2006 vydala nový parfém nazvaný "In Control". V květnu 2006 oznámila Britney druhé těhotenství. A veřejně promluvila o spekulacích o jejím brzkém rozpadu v manželství a vše vyvrátila, zároveň potvrdila, že nového alba se fanoušci dočkají nejdříve až za rok.
12. září 2006 se jí narodil druhý syn, který dostal jméno Jayden James. Necelé dva měsíce po narození oznámila, že požádala o rozvod se svým manželem Kevinem Federlinem kvůli nepřekonatelným povahovým rozdílům. Ihned také zažádala o svěření péče obou synů.

2007-2008 VELKÝ COMEBACK

31.8.2007 K překvapení všech vyšel zatím jen do rádií nový singl s názvem Gimme More, který produkoval Danja Handz, pravá ruka Timbalanda. Song ani ne 24 hodin se dostal do oficiální hitparády Mediabase, hitparáda nejhranějších songů v USA, kde zlomil hned historicky rekord a jako novinka se dostal na 80. místo a za pár dní se ohříval už na 30. místě. Ve Švédské oficiální Singles Chart debutoval song dokonce na 3. místě a to vyšel pouze jen do rádií a v Autrálii v rádiech debutoval na 1. místě. Hudební kanál MTV oznámil oficiálně, že Britney Spears otevře letošní MTV Video Music Awards 2007 dnes 9.9.2007 vystoupením s novým single Gimme More. Nové páté studiové album je oznámeno na 13. listopadu 2007, v dobu, kdy vychází album Celine .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni a nieco uvidis???

KLIK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Jsem členkou: